22.07.2019 r. Pożar budynku mieszkalnego – m. Krynica Morska ul. Zabytkowa

W dniu 22.07.2019 r. o godz. 2216 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w m. Krynica Morska przy ul. Zabytkowej.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowane został zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Posterunku JRG w Krynicy Morskiej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim i Ochotniczych Straży Pożarnych z Krynicy Morskiej, Sztutowa i Stegny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek mieszkalny w całości objęty pożarem. Użytkownicy poinformowali służby, że wewnątrz mogą znajdować się butle propan-butan.

Działania jednostek straży skupiły się w szczególności na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym oświetleniu terenu akcji, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palący się obiekt i jednego prądu w obronie na zagrożone budynki mieszkalne, zapewnieniu odpowiedniego zaopatrzenia w wodę do celów gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji budynku.

W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników, 2 zastępy OSP Krynica Morska w sile 9 ratowników, 2 zastępy OSP Sztutowo sile 12 ratowników i 1 zastęp OSP  Stegna w sile 2 ratowników

 


zdjęcia - zulawytv.pl