Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 12.04.2018 r. eliminacje powiatowe


12 kwietnia 2018 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Do udziału w konkursie zgłoszono uczniów, reprezentujących gminy powiatu nowodworskiego. Całość konkursu została podzielona na dwa etapy: pierwszy – obejmował rozwiązanie testu, składającego się z 30 pytań. Pięć osób, z każdej grupy wiekowej, które najlepiej odpowiedziało na pytania przeszło do tzw. FINAŁU – czyli pytań ustnych. Drugi etap obejmował zagadnienia związane z: taktyką działań ratowniczo-gaśniczych, przepisami przeciwpożarowymi, stopniami i dystynkcjami obowiązującymi w PSP i OSP oraz znajomością sprzętu pożarniczego.
 
Finaliści:

I GRUPA WIEKOWA:

I miejsce – Bartosz Bojarski,
II miejsce – Aleksandra Pękala,
III miejsce – Maja Sopata.

II GRUPA WIEKOWA:

I miejsce – Piotr Pękala,
II miejsce – Przemysław Urbaniak,
III miejsce – Gabriela Kulig.

III GRUPA WIEKOWA:

I miejsce – Dominik Komoszyński,
II miejsce – Sebastian Wojtkowski,
III miejsce – Robert Zawadzki.

Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem była Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim i Starostwo Powiatowe.

mł.bryg. Łukasz Zblewski – rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Finaliści I grupy wiekowej:

 

 

 

Finaliści II grupy wiekowej:

 

Finaliści II grupy wiekowej: