17.03.2017r. Zbiórka krwi „spoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Dzisiaj przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”, odbyła się zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków. W akcji udział wzięli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, mieszkańcy powiatu nowodworskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim biorący udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczeństwo i wiedza techniczno-pożarnicza”.

Akcja została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu. – Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna. Dlatego dziś w czasach pokoju oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym, ale także staramy się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – chorym i ofiarom wypadków - powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew będzie można oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec.

Zbiórka krwi jest akcją ogólnopolską i choć zainicjowali ją funkcjonariusze, to może w niej wziąć udział każdy. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „SpoKREWnieni służbą”. Akcja ma charakter otwarty.