Powierzenie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim

23 września 2020 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Socha powierzył obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim mł. kpt. Hubertowi Grzesiowskiemu.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Płusa, Zdjęcia: mł. asp. Tomasz Czarnota

 

Starogard Gdański - potrzebna pomoc dla syna strażaka OSP

Potrzebna pomoc dla syna strażaka OSP Czarna Woda.

 

28.08.2020 r. Zdanie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim

28 sierpnia 2020 roku odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków służbowych zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

W uroczystości wzięli udział:

    st. bryg Dariusz Żywicki – zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP,
    bryg. Janusz Leszczewski – komendant powiatowy PSP w Nowym Dworze Gdańskim,
    Jacek Gross – starosta nowodworski,
    Jacek Michalski – burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego,
    Krzysztof Swat – burmistrz Krynicy Morskiej,
    przedstawiciele służb,
    przedstawiciele OSP,
    strażacy, rodzina i przyjaciele.

Mł.bryg. Łukasz Zblewski służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 8 sierpnia 1997 roku jako student w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Studia ukończył w 2001 roku uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Swoje wykształcenie uzupełnił studiami magisterskimi na Politechnice Gdańskiej oraz studiami podyplomowymi w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Przez okres swojej kariery zawodowej przeszedł przez wiele szczebli służbowych. W latach 2001-2017 służył w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, awansując od dowódcy sekcji po dowódcę zmiany. Następnie Decyzją Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 5 czerwca 2017 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim gdzie został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego. W tym czasie pełnił również nieetatową funkcję rzecznika komendanta powiatowego.

 

 

POMOC W ZAPEWNIENIU PLACÓWKOM OŚWIATOWYM ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 

Strażacy na terenie powiatu nowodworskiego pomagają w transporcie środków ochrony indywidualnej dla uczniów i nauczycieli w szkołach. Przy współpracy z Pocztą Polską materiały są transportowane z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych do jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Środki do dezynfekcji oraz maseczki zostaną przetransportowane na teren komend powiatowych i miejskich PSP, a następnie do szkół na potrzeby uczniów i nauczycieli.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do czyszczenia powierzchni, wyposażenia klas, korytarzy oraz innych miejsc przeznaczonych na pobyt dzieci i młodzieży szkolnej.

 


 

 

 

 

27 sierpnia 2020 POWOŁANIE KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

27 sierpnia 2020 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Socha wręczył akt powołania:

bryg. Januszowi Leszczewskiemu – na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim.